Vyhledávání


Kontakt

RUMband
PODSEDICKO

tel:721078733

E-mail: RUMband@seznam.cz

Najdete nás také na Facebooku:

zde

A nebo na další naší stránce, kde najdete i nějaké nahrávky z vystoupení.

zde

Informace o nás

Naše kapela byla založena začátkem roku 2012. Vlastně už na podzim 2011,ale to bylo ve složení Milan,Milda,Petr a tři 6ti strunné kytary. Začali jsme se nepravidelně scházet a protože nás to bavilo a chtěli jsme to někam posunout,každý zatoužil po novém nástroji.  Bylo chvíli před Vánocemi a tak každý napsal Ježíškovi :-)    Asi jsme byli všichni hodní,protože Milanovi nadělil mandolínu, Petrovi 12ti strunku a Milda z podstromku vytáhl baskytaru a právě tady se to celé rozjelo tím správným směrem.   Začali jsme se scházet pravidelně,zkoušky se prodlužovaly a pauzy mezi nima zkracovaly.    Když už jsme pár písniček zahráli celkem solidně,řekli jsme si,že založíme kapelu.   No jo, ale jak se budem jmenovat?  Nápadů bylo víc a tak jsme přemýšleli a debatovali až se Milan podíval na poloprázdnou flašku rumu a prohlásil "co takhle rumband?" A to se nás chytlo,možná to bude tím, že nás Rum provází téměř každou zkouškou :-)

Jaro se blížilo a my už jako RUMbanďáci trénovali na jarmark v Podsedicích. A zde musím napsat pravdu, naše první vystoupení na jarmarku bylo daleko nad naše očekávání. Podpořila nás spousta lidí,velký potlesk po každé písničce,ve tvářích posluchačů úsměvy a někteří si s námi i zazpívali. Musím říct,že počáteční trému a strach z toho jak to dopadne vystřídaly krásné pocity z úspěchu.

Potom začalo období ,, sřídavé" . Pár lidiček přišlo,pár odešlo,někdo se vrátil...Na festivalu Podsedická facka ( který částečně pořádáme)  si s námi zazpívala  zpěvačka Laďka Tichá,potom si na chvilku odskočil Petr Dykast, na vánočním turnaji sortovců v Třebívlicích si s námi zahrál na ságo a zazpíval Petr Bláha a zvuk nám ladil Míra Tichý.  Pak přišlo pár problémů ,( jako v každé kapele než se usadí) a po několika neschodách  to chvilku vypadalo že se rozpadneme úplně, ale pak to prišlo, USADILI JSME SE .Teda nejdříve v hosoůdce u piva a rumu a příště už ve zkušebně v prapůvodní sestavě . (Milan a jeho kytara,mandolína,foukací harmonika a nově i mixážní pultik,Milda  a jeho ,,wobrácená" baskytaka a  Petr, jeho ,,mnohostrunná" kytara, zpěv a z nezávislých zdrojů jsme zjistili že doma tajně cvičí zobcovou flétnu....) .V  únoru 2013 jsme si pořídili za pomoci Petra Neuberta a jeho firmy AUDIOSTAR vlastní aparaturu a jedeme dáááál.